Test Pączka #Eversense

Kiedy wszyscy rano stali w kolejce po pączki, siedziałem na wygodnej kanapie w „Ciuciubabce” w otoczeniu najlepszych klientów, czyli roześmianych dzieci. Miałem wyjątkowo wysoki cukier i trzeba było się czymś poratować. Pączkiem?

test pączka

Bladym świtem pojechałem na badania i musiałem wypić kubeczek słodkiego roztworu z ostrzeżeniem przed niespodziewanymi atrakcjami. Ciepła glukoza. Picie słodkiego ulepka na czczo to nie jest to co tygryski lubią najbardziej. Wolę kawę, ale niestety przy cukrzycy nie wolno mi jej pić. To dla mnie prawdziwe wyzwanie. Mój ulubiony kubek z Grand Canyon kupiony od pierwszego w życiu Indianina, którego spotkałem, musiał powędrować na półkę. Ale … mogę przecież pić w nim herbatę, albo hoty.

IMG_6767 2

Po kilkunastu minutach poziom cukru monitorowany przez system #Eversense ostro poszybował do góry. System ma ustawione poziomy prawidłowych poziomów glukozy we krwi. Można je indywidualnie zmieniać. Prawidłowe przedziały są od 80 mg/dL do 140 mg/dL, od 140 mg/dL do 200 mg/dL jest to poziom podwyższony (podświetlenie wykresu na żółto). Powyżej 200 wykres staje sie czerwony, nadajnik Eversense zaczyna wibrować i miga dioda ostrzegawcza. Na ekranie smartfona w aplikacji pojawia się ostrzeżenie o wysokim poziomie glukozy.  Analogicznie, gdy poziom zawartości glukozy we krwi spadnie poniżej 70 mg/dL wyświetla się alarm o hipoglikemii.

IMG_6768

Po wypiciu roztworu glukozy do badań, pół godziny później Eversense wskazał poziom 217 mg/dL i zaczął spadać. W „czerwonej strefie” byłem przez około 20 minut.

Trzeba było wybrać się do Ciuciubabki w związku z tym na tradycyjnego pączka z nadzieniem różanym-oczywiście i zobaczyć, jak system zachowa się w tej tłustoczwartkowej sytuacji.

Około 10:30 pączek został skonsumowany, ale nadal następował spadek aż do poziomu 88 mg/dL. Reakcja nastąpiła po około 25 minutach.

Jakie mam konkluzje po Teście Pączka, dzięki systemowi Eversense?

  1. Reakcja na coś słodkiego, nastąpiła z opóźnieniem 20-30 minut.
  2. Skok +68 mg/dL nastąpił w ciągu godziny i osiągnął 156 mg/dL i zaczął spadać.
  3. Powrót do poziomu docelowego nastąpił po dwóch godzinach.

Eversense jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Obserwujemy jakie posiłki wpływają na reakcję organizmu oraz czy czasami możemy pozwolić sobie na małe nadwyrężenie reguł życia diabetyka. Wniosek? Nie czitujemy, aplikacja zawsze to wykryje.

Więcej: nowoczesnicukrzycy.pl

 

Jedna uwaga do wpisu “Test Pączka #Eversense

  1. Można się zdziwić, bo może się okazać, że paczka chipsów jest dla nas bardziej szkodliwa niż pączek, a sok marchewkowy ma tyle cukru co napój gazowany w puszce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s