Czy muszę kupować browar by napić się piwa? #uzywacaniemiec

Mieć czy być? To fundamentalne pytanie nurtuje biznes całego świata. Ale czy można nie mieć, ale używać? Można. Na dodatek w XXI wieku ten rynek zaczyna rosnąć w wyjątkowym tempie. Nie musisz być właścicielem auta, by je użytkować. Firmy takie jak Brainly, Bla Bla Car, AirBnB czy Spotify wyrosły na ekonomii współdzielenia, nazywanej sharing economy.

Czy warto sobie pomagać?

Ludzie z zasady chcą sobie pomagać i oprócz czynników czysto biznesowych, wspólne kupowanie, użytkowanie czy nawet tworzenie razem różnych projektów zwiększa  efektywność wykorzystywanych przez nas najróżniejszych zasobów. Ekonomia współdzielenia, nazywana dziś ekonomią przyszłości premiuje rozwiązania oparte na wzajemnym zaufaniu, wykorzystywaniu aplikacji ułatwiających dzielenie się, a w relacjach bezpośrednich – po prostu premiuje wzajemną, sprawiedliwą współpracę.  Dzięki mediom społecznościowym nauczono się wzajemnej komunikacji w świecie cyfrowym. Rozwój i używanie aplikacji mobilnych zdecydowanie usprawnił dodatkowo korzystanie z mnóstwa usprawnień codziennego życia, oferowanych przez firmy działające w sferze ekonomii współdzielenia. Zróżnicowane podejście do tych zmian  mają przedstawiciele tzw. Generacji X i Generacji Y – grup społecznych bardzo odmiennych w zakresie użytkowania technologii informatycznych.

Pora na konkurs!

Skoro już wiesz na czym polega ekonomia współdzielenia, to pora na konkurs. Do wygrania jest znacznie więcej niż piwo. Tak się złożyło, że zostałem jurorem i będę miał zaszczyt wybrać jednego zwycięzcę. Konkurs organizuje i funduje nagrody firma GRENKE, wyspecjalizowana w finansowaniu dla firm: różnego sprzętu IT i nowoczesnych technologii. Jak wziąć udział?

  1. Napisz na Facebooku, Twitterze lub Instagramie przykład czegoś co warto używać, ale niekoniecznie trzeba mieć na własność.
  2. Oznacz swój post hashtagiem #uzywacaniemiec
  3. Do 31 lipca, zostaną wybrane 3 najzabawniejsze, najbardziej pomysłowe i „użytkowe” posty!
  4. Każdy z trzech zwycięzców dostanie pakiet nagród, w którym znajdą się:
  • roczny abonament Netflix Premium
  • roczny abonament Spotify Premium,
  • przejazdy Uberem o wartości 500 zł.

Wejdź teraz na stronkę www.uzywacaniemiec.pl i zerknij na szczegóły konkursu.

A potem użyj swojej wyobraźni i napisz post.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Czy muszę kupować browar by napić się piwa? #uzywacaniemiec

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s