Mini case-study: Lufthansa

Analiza fejsbukowych dyskusji, to jak uczestnictwo w sztuce teatralnej. Jest scena. Są aktorzy. Czas. Emocje. Czasem owa „sztuka” jest bardzo krótka, dynamiczna i treściwa. Czasem długa z niespodziewanymi zwrotami akcji. Wiele takich sytuacji przemknęło mi gdzieś przed oczami.

Pomyślałem, a może wybrane zacząć opisywać i dostarczać tego typu white papers jako materiał przydatny do dyskusji na warsztatach, szkoleniach czy konferencjach. Mam nadzieję, że przyda się niektórym z Was jako zaczyn rozmowy o komunikacji w serwisach społecznościowych w relacjach firma – fan. Dziś wydaje się, że coraz ważniejsza staje się umiejętność prowadzenia dyskusji na fanpage, rozwiązywania konfliktów, łagodzenia sporów czy … zwykłego załatwiania problemów operacyjnych. Jestem przekonany, że firmy przyzwyczajone do „żebrolajków” i „łapek w górę/ łapek w dół” będą tracić na znaczeniu. Prawdziwą wartość budować będą wyłącznie te, które postawią na umiejętność rzetelnej rozmowy z fanami.

Na początek bardzo prosty, wręcz „szkolny” mini-przypadek Lufthansy. Godna i szacowna marka. A taka brzydka wtopa.

Wszystkie mini-case study będziecie mogli odnajdywać poprzez zaznaczenie kategorii postów (mini-case).

Materiał dostępny jest bezpłatnie  – w formule pay with a tweet czyli „pobierz w zamian za udostępnienie” (Twitter, Facebook lub LinkedIn). Kopiowanie jest dozwolone, pod warunkiem podania źródła.

Udanych dyskusji i rozwiązań 🙂

[ POBIERZ LUFTHANSA: MINI-CASE STUDY ]

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Mini case-study: Lufthansa

  1. Dzięki za interesujący temat i świetnie podane minicase study! (Do dzisiaj nie znałem opcji Pay With a Tweet). Nie pierwszy to raz, gdy dużemu wydaje się, że może wszystko. A przy najmniej prawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s