FANPEJCZ: Bareizmy Wiecznie Żywe

Tym razem w naszym cyklu, w którym prezentujemy wywiady z twórcami najciekawszych polskich stron na Facebooku, człowiek, który etatowo demaskuje polskie absurdy. Może spać spokojnie, bo w tej rzeczywistości i tym kraju tematów mu nie zabraknie.

Paweł Surosz: Kim jesteś?

Jacek Kotarbiński: Zawodowo zajmuję się marketingiem. Prowadzę Subiektywnego Bloga o Sztuce Marketingu kotarbinski.com, a Bareizmy są rodzajem hobby – jeśli codzienne rozbawianie Polaków można tak nazwać 🙂

Czy to twój jedyny fanpejdż?

W zasadzie tak. Mam swój osobisty profil na Facebooku i jeden typowo zawodowy. Ale Bareizmy Wiecznie Żywe wydają się najbardziej ukochanym dzieckiem.

Jaki cel przyświecał ci przy zakładaniu Bareizmów?

To cała historia. Zawsze fascynował mnie humor Barei i dziś wielokrotnie żałuję, że go nie ma wśród nas. Poza tym otaczająca nas rzeczywistość niejednokrotnie dowodzi, że bareizmy są naprawdę wiecznie żywe. Choćby ostatnia historia z Pocztą Polską, która nie dostarczyła zwrotki na rozprawę we własnej sprawie czy dzisiejsza – dziewięcioro nauczycieli uczy ośmioro uczniów w pewnej szkole. W moim przekonaniu, bareizm jest swoistą odmianą polskiego poczucia humoru. Wcale nie gorszego od typowego humoru brytyjskiego czy amerykańskiego. Silnie wtopionego w nasz kontekst kulturowy, będący ciekawym elementem społecznym. Bawimy się absurdem, wieloznacznością języka polskiego, przesadnym urzędactwem czy genialną korespondencją lokatorów i administracji prowadzoną na ścianach bloków mieszkalnych czy muralami konkurencyjnych drużyn piłkarskich. Innymi grupami są informacje sklepowe, zabawne błędy ortograficzne czy architektoniczne potworki. Jest tego sporo, jednak nie każde zdjęcie wypełnia pojęcie „bareizmu”.

CZYTAJ DALEJ >>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s