Komu praleczkę, komu ?

13:15

Kupiłeś pralkę z opcją dostawy i montażu. Serwisanci właśnie przywożą ja gotową.

13:20

Po odblokowaniu przez miłych panów czego trza i podpisaniu kwitów, próbujesz podłączyć pralkę. Wprawdzie magistrem pralko znawstwa nie jesteś, ale chyba każdy normalny facet, wie jak się to robi.

13:21

Orientujesz się, ze wejście doprowadzające wodę – jest wewnątrz zaślepione. Zastanawiasz sie, czy „tak ma być” czy tez otwór powinien być pusty. Brzmi logicznie …Nie jesteś konstruktorem tej pralki, skąd masz wiedzieć jak to wygląda.

13:22

Sprawdzasz na schodach, czy przypadkiem Panowie Serwisanci jeszcze są … Niestety …

13:24

Gorączkowo przeszukujesz papiery – szukasz telefonu  do EURO AGD w mieście X. Nie znajdujesz. Jedyne telefony do dyspozycji, to infolinia 0801 … lub telefon warszawski.

13:25

Dzwonisz na infolinię. Jesteś 10 w kolejce.

13:30

Po 5 minutach oczekiwania i wysłuchiwania zapowiedzi, jesteś wkurzony na maxa.  Rozmawiasz z konsultantem. Pan podaje Ci numer serwisu Electrolux/AEG.

13:31

Dzwonisz. Okazuje się, że to główny numer do Electrolux Polska … Czytaj: stracisz kolejne godziny na przebijanie się przez stada blondynek, zostaniesz uznany za nawiedzonego staruszka i po 3 godzinach nadal nic nie załatwisz.

13:32

Ponownie dzwonisz do infolinii EURO/AGD. Jesteś 15 w kolejce.

13:45

Szlag Cie znowu trafia.

13:46

Łączysz się z konsultantem. Pani wysłuchuje tematu. Łączy się z koleżanką. Koleżanka nie wie o co chodzi, nie wie również dlaczego Cię do niej przełączono.  Łączy Cię z kolegą. Kolega z działu sprzedaży internetowej, nie ma bladego pojęcia dlaczego Cię do niego przełączono. Zastanawiasz się, czy aby na pewno nie kupowałeś pralki w internecie …Zaczynasz się zastanawiać po jaką cholerę ją w ogóle kupiłeś ?

13:51

Łaskawy Pan z obsługi internetowej, łączy Cię z konsultantką. Tym razem nie czekasz w kolejce. O, łaskawcy !

13:51

Kompetentna konsultantka, prosi o 10 minut cierpliwości.

14:00

Konsultantka oddzwania na podany telefon. Przekazuje, że w ciągu godziny ktoś się pojawi, żeby naprawić błąd.

14:12

Dzwoni serwisant na telefon komórkowy. Ustalenia telefoniczne. Okazuje się, że zapłaciłeś tylko za wypoziomowanie pralki i zdjęcie blokad. Oraz  oczywiście wniesienie. Oczywiście za podłączenie do  wody już nie. …

14:23

Próbujesz sie dodzwonić do serwisanta ….. kicha …

14:25

Dzwonisz do Electrolux Poland …. czyli serwisu  polecanego przez EURO AGD.  Minutę sluchasz zapowiedzi i reklam …Nikt nie odbiera … Dzwonisz na drugi numer.

14:27

To Biuro Obsługi Klienta Electrolux Poland. Znów minutka słuchania komunikatów. Łączysz się. otrzymujesz telefon do serwisu w okolicznym mieście.

14:30

Próbujesz ponownie połączyć sie z serwisantem poleconym przez EURO AGD. No answer ….

14:32

Dzwonisz do serwisu poleconego przez Electrolux … ( a masz inne wyjście ???). Pan mówi , że „jest nowy”. Prosi żeby zadzwonić na drugi dzień o 17….  ale zgadza sie podać numer do kolegi… Nie chce chyba dzwonić do kolejnego kolegi … I do jakichkolwiek kolegów, polecanych przez kolegów, Kolegów Serwisantów. Czacha Ci dymi i przypominasz sobie 8 pracę Asterixa …

14:35

Próbujesz ponownie zadzwonić do serwisanta EURO AGD. Serwisant odbiera. Dowiadujesz się, ze w zasadzie oni  zrobili to co mieli zrobić. Czytaj: przywieźli pralkę, zdjęli blokady i finto. Reszta ich nie interesuje. Możesz sie zgłaszać do reklamacji. A jak źle podłączysz pralkę i zalejesz sąsiadów to twoja sprawa. Czytaj: „Mamy cie w głębokim poważaniu” . Cytując: „- Proszę sobie podłączyć zgodnie  z instrukcją obsługi”.

15:00

Ryzyk-fizyk. Po podłączeniu pralki, okazało się, że jest wszystko OK. Nie trzeba zdejmować wewnętrznego zabezpieczenia w rurce doprowadzającej wodę. Tak po prostu jest skonstruowane urządzenie. Wystarczyło o tym powiedzieć.

PS. Ciekaw jestem, jak szybka byłaby reakcja, gdybyś o 13:51 nie powiedział, że pralka została źle podłączona, woda się leje na podłogę i zalewa  sąsiadów. Czy wiecie ile wody może się nalać przez godzinę ?

Managerów EURO AGD zainteresowanych poprawą procesów obsługi klienta, proszę o maila przez Goldenline.  Dam nawet solidny rabat. …

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Komu praleczkę, komu ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s