Józef Stalin "twarzą" russiatoday.com

Źródło: Dziennik.pl
„Stalin pisał romantyczne wiersze. Czy wiedziałeś o tym?” – tak reklamuje się rosyjski portal internetowy russiatoday.com. Ale to jeszcze nie wszystko. Portal używa też wizerunku człowieka, który odpowiada za śmierć milionów ludzi – pisze DZIENNIK.

Jak najlepiej zareklamować na świecie serwis informacyjny? Używając w kampanii promocyjnej chwytów, które jednoznacznie kojarzą się z danym krajem.Kilka dni temu w internecie oraz rosyjskiej prasie pojawiły się reklamy anglojęzycznego portalu russiatoday.com, w których wykorzystano wizerunek komunistycznego dyktatora Józefa Stalina.

W jego portret komputerowo wmontowano pióro, całość opatrzono podpisem: „Stalin pisał romantyczne wiersze. Czy wiedziałeś o tym?”. Pikanterii sytuacji dodaje jeszcze fakt, że w reklamie wykorzystano hasło russiatoday.com, które brzmi „Dumni z odmienności”.

„Wizerunek Stalina użyty w reklamie może budzić kontrowersje. Niemniej jednak od momentu rozpoczęcia kampanii liczba odwiedzin na naszej stronie podwoiła się” – tłumaczy Margarita Simonjan, szefowa redakcji serwisu.
—-
I co tu komentować ….

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s