Zielony marketing

 

Marketing ekologiczny = zielony marketing
Uwzględniane proekologicznych wymagań klientów przy podejmowaniu wszystkich ważniejszych decyzji dotyczących zarówno produktu, ceny, dystrybucji, jak i promocji. Proponuje się by w tym celu wykorzystać, tzw. ekologiczną analizę cyklu życia produktu (Life Cycle Analysis, LCA). 

Polega ona na ocenie ekologii produktu dokonanej na podstawie charakterystyki zużycia energii, surowców i materiałów oraz emisji zanieczyszczeń do środowiska we wszystkich fazach jego życia. Dzięki tego typu pomiarom można określić, które z faz cyklu życia danego wyrobu stanowią największe zagrożenie dla środowiska i gdzie należy popracować nad lepszymi rozwiązaniami.

Ze strategicznego punktu widzenia firmy istotnym jest także odpowiedni sposób przekazania konsumentowi informacji o poczynionych w dziedzinie ekologii wysiłkach. W tego typu działaniach należy wykorzystać nie tylko atuty samego produktu, ale i całego procesu jego wytwarzania. Umieszczenie na wyrobie reklamowych haseł ekologicznych typu: „Produkt ulega biodegradacji”, czy „Produkt jest wytwarzany w 40% z surowców wtórnych” pomaga przedsiębiorstwu wykreować image firmy dbającej o ochronę środowiska naturalnego.Może wzmocnić przywiązanie istniejących klientów czy zainteresowanie potencjalnych nabywców. Pod warunkiem ich świadomości ekologicznej i wagi tego elementu dla podejmowanych decyzji zakupowych.

Źródło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s